Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Дяківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04329553) був реорганізований і увійшов до складу Джулинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Населений пункт - село Дяківка

Населений пункт село Дяківка розташоване на південному сході Бершадського району, на межі Вінницької, Черкаської, Кіровоградської областей.

До кінця 18 сторіччя Правобережна Україна залишалась в складі Речі Посполитої. ЇЇ територія поділялась на чотири воєводства: Київське, Волинське, Подільське і Брацлавське. Землі на яких, утворилося село Дяківка в 1730 році, належали до Уманського повіту Брацлавського воєводства.

Засновником села був дячок з м. Умані на прізвище Сугак, який поволі ясновельможного графа Селазія Потоцького проживавшого в м. Умані, одержав грамоту як вірний хлоп, шляхетно заслуживший землю для поселення на землях графських.

З літа 1730 р. на хуторі Сугака, почали поселятися бідні селяни з Неміровського іменія Потоцького та збіглі селяни з Подільського та Київського воєводств. Першими поселенцями були родини Сиваків, Бондаренків, і Загоруйків. Кількість дворів швидко почала зростати. По лівому і правому березі річки виникали хуторки — Сивачівка, Загоруйківщина, Черкащина, які і утворили село Дяківку.

В ерекції на землю, що була дана в 1760 році графом Потоцьким на ім”я священика Євстратія Мизонського говориться, що церква була побудована в с. Дяківці на честь Пресвятої Богородиці, деревяна, мало вмістима, яка 11 квітня 1853 року згоріла під час великого пожару в с. Дяківці. Внаслідок неймовірно важких матеріальних умов в 1890 році 20 сімей переселилося в Томську Губернію.

В селі Дяківці в 1760 році рахувалося 1503 жителі, 483 двори. Вони володіли 1096 десятинами землі, що була записана за господарствами.Щорічно селяни орендували по 2-3 десятини панської землі на кожний двір.

В 1862 році в селі була побудована церковно-приходська школа, на сході села селяни підняли питання про будівництво церкви і сходка вирішила і церква була побудована і відкрита у другій половині вересня 1863 році. Церква мала 67 десятин 116 сажнів землі, з них 39 десятин 2007 сажнів були в польовому клині, 16 десятин 1200 сажнів під сінокосом, 6 десятин 1954 сажні займали левади, 1 десятина 1164 сажні були під рудами (болотні руди).

Після поділу Правобережної України у 1796 році Дяківка стала належати до Гайсинського повіту Подільської губернії.

В 1898 році в приході було відкрито школу грамоти, де на кінець ХІХ ст. в селі було 6 % грамотних.

У 1914 році 111 дяківчан було призвано в армію. На фронтах першої с вітової війни загинуло 67 чоловік, 4 повернулися інвалідами. В середині листопада 1917 року в село повернувся фронтовик Матвій Лавренюк, який розказав сільському загалу про жовтневі події в Петрограді. В січні місяці 1918 року він був мобілізований радянською владою знову. В 1920 році повернувся знову і очолив місцевий комнезам.

В 1923 році в село на посаду голови сільради було направлено члена ВКП (б) Сивака Михайла, який до цього працював директором Чечельницького спиртзаводу, Секретарем сільради було обрано Івана Волянського.

В 1926 році в селі побудували школу, в будинку вміщалися всі діти села, в класах навчалися діти різного віку.

У 1933 році в селі померли майже 400 чоловік.

Наприкінці 1934 року утворилися на території села два колгоспи „Комінтерн” і „Перемога”.

Перед Великою Вітчизняною війною у селі були:семирічна школа,в якій навчалося 212 учнів,сільський клуб, два дитячих садки, бібліотека.

На фронти Великої Вітчизняної війни було призвано 339 чоловік,у партизанському русі і підпільній боротьбі брали участь 16 жителів села,з них не повернулися додому 169 чоловік.

12 березня 1944 рокук село було звільнено від окупації.

На початку 50-х років два колгоспи «Перемога» та «Комітерн» об»єдналися в один-імені Хрущова.Головою став Федір Остапович Печений.

У жовтні 1959 року Джулинський район було приєднано до Бершадського.Від села до райцентру - 50 км,а до найближчої залізничної станції Джулинка - 25 км.

У 1968 році збудовано нову школу і будинок культури.Всі дороги села асфальтовано.В селі побудовано красивий меморіальний комплекс односельчанам,які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

В селі народилося два Герої Соціалістичної праці:

  1. Чухнюк Олена Миронівна
  2. Загоруйко Анатолій Григорович

3 кавалери ордена Леніна:

  1. Мала Галина Марківна
  2. Волянський Григорій Іванович
  3. Чабанюк Михайло Матвійович

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *